Gebelik ve kanama

SorularGebelik ve kanama
Gülsen cavdar sordu 10 ay önce

Hocam merhaba 
21haftalık gebeyim.yaklasik 30 gündür tip fakültesinde yatiyorum.suyum geldiği gerekçesiyle devlet hastanesinden buraya sevk ettiler.amnisure testi yapıldı 2 kez.ikiside pozitif çıktı.ama suyumun iyi olduğunu söylediler.10 gündür de kanamam var pihtili.kan sulandirici iğne yapıldı kanamam iyice arttı.ve iğneyi bıraktılar.plesentanin arka alt duvarda olduğu için kanama olabilir diyorlar ama kesin bir bilgi vermiyorlar.20 gün penbisin iğne yaptılar şimdi progestan hap kullanıyorum.yataktan kalkmamam gerektiği söyleniyor.bu kanamalar geçermi  ne zamana kadar sürer.sebebi ne olabilir.

Gülsen yorum yaptı 10 ay önce

Rahim boyu uzunluğu iyi dedi doktor bey.benim anlamadığım alttan 4 , 5 kez muayene ettiler.bizim hiç kanamamiz yoktu bu muayenelerden sonra olmaya başladı.hemoglobin 11 di suan 8.3 e düştü. Kanama sebebi alttan muayene olabilirmi.

Cüneyt ÖzcanCüneyt Özcan Staff yorum yaptı 10 ay önce

evet doğru tabii.. genelde 28. haftaya kadar yükselebiliyor placenta ama alttan muayene pek önermeyiz placentanın aşağıda olduğu durumlarda. 1 cm. açıklık atla deve değil ancak ultrason ile rahim boyu uzunluğu bakıldı mı acaba

Gülsen yorum yaptı 10 ay önce

Doktor bey teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. 3 yada 4 haftaya kadar plesantanin yukarıya çıkabileceğini söylediler o zaman kanama kesilebilir dediler böyle bişey olabiliyor mu.alttan muayene yaptılar 1 cm aciklik var dediler.bu aciklik sikinti midir.

Cüneyt ÖzcanCüneyt Özcan Staff yorum yaptı 10 ay önce

ne yazık ki uzun sürebiliyor bu takip de kanama da.. çok sabra ihtiyacınız var ve yapılan tedavi de tabii ki son derece doğru bir tedavi. bol şanslar dilerim.

1 Cevap
Cüneyt ÖzcanCüneyt Özcan Staff cevapladı 10 ay önce

Tekrar geçmiş olsun